Маточне молочко, маткові личинки. Властивості, заготівля, зберігання.

Зазвичай збирачі маточного молочка викидають маткові личинки, вважаючи їх баластом. Не радимо цього робити. У найцінніших матеріалах - виписках з давньокитайських медичних манускриптів, присвячених лікувальним та профілактичним властивостями продуктів бджільництва, є рядки, які підкреслюють важливе медичне значення маткових личинок.

Китайські лікарі близько двох тисячоліть тому чисто емпірично встановили, що 1-2 личинки майбутньої матки, розтерті у вині та прийняті протягом дня, діють на людину стимулююче. Личинки, розтерті у вині (тоді були тільки сухі вина не більше 18 ° міцності), є зручною і приємною лікарською формою, так як при правильному зберіганні ці ліки довго не псується. До того ж вино (алкоголь) екстрагує всі компоненти, які є в маткових личинках, і вони легко всмоктуються слизовою оболонкою шлунку.
Маткові личинки, розтерті в сухому вині (10 личинок на 100 г вина), збагачені ундевітом (11 вітамінів), треба приймати по 20 г на день.

Рекомендується приймати всередину нативне маточне молочко, а також маткових личинок, попередньо випивши 1 / 2 склянки води, в якій розчинена чайна Ложка питної соди. Таким чином досягається збагачення лугом шлункового вмісту, та не допускається  руйнування маточного молочка шлунковим соком.

маточне молочко, маткові личинки,  маточное молочко, маточные личинки, royal jelly, uterine larvae

Для того щоб молочко або маткові личинки не затримуючись у шлунку, треба лягти на правий бік на 15-20 хвилин. Маткові личинки трьох-, чотириденного віку - це маточне молочко плюс дуже цінні, правда, ще не до кінця вивчені речовини, що утворюються в процесі розвитку організму майбутньої матки.

 
Список літератури:
 
1. В.К. Лавренов, Ю.В. Лавренов, Г.В. Лавренова  Мед, пыльца, маточное молочко... - помощники вашего здоровьяАгафонов А.В., Кривцов Н.И., Лебедев В.И., Бурмистрова Л.А, Ошевенский Л.В., Сокольский С.С. Теория и средства апитерапии. – Донецк, 2006
 
 
 
 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: