Маточне молочко і боротьба з раковими захворюваннями

Загальновідома мала ефективність сучасних фармацевтичних препаратів при лікуванні пухлинних захворювань. Також це відноситься і до препаратів з бджолопродуктів, у тому числі і до маточного молочка.  Проте потенційні  можливості у маточного молочка є і вони підтверджуються у проведених дослідженнях.

маточное молочко, маточне молочко, royal jellyНе впливаючи безпосередньо на пухлину, маточне молочко може допомогти страждаючим раковими захворюваннями. Воно  зменшує  негативний вплив на організм хіміотерапії та радіотерапії (Баріліак, 1996).

Обнадійливі результати на цей рахунок приводить В.В. Овечкін (2004). У клініці в якості паліативного лікування ракових хворих використовувався «Апітонус» в дозі (перерахунок) 100 мг маточного молочка 3 рази на день. Мета роботи - підвищення якості життя пацієнтів. Препарати застосовувалися в якості  монотерапії,  а також в комбінаціях з хіміотерапією і з хіміо-та променевою терапією. Спостерігалися групи хворих з малігнізованою   калізною виразкою шлунка та 12-палої кишки, генералізованим раком нирки, генералізованим раком легені, генералізованим раком молочної залози.

Автор вказує, що був зареєстрований випадок повної регресії захворювання  у хворого малігнізованою   виразкою шлунка, оперативне лікування якого за медичними показаннями було протипоказано. Хворий приймав «Апітонус» протягом 20 днів. Протягом місяця виразка з кровотечею розмірами 6x7 см зарубцювалась повністю. У хворого спостерігається ремісія протягом 5 років. 

З генералізованим раком нирки спостерігалися хворі в різних стадіях генералізації процесу з метастазами в товстий кишечник, хребет, внутрінні органи. Призначався «Апітонус» в тому ж дозуванні. Препарат застосовувався в наступних варіантах: у вигляді монотерапії та в комбінації з хіміо-та променевою терапією.  При монотерапії спостерігалося на першому етапі поліпшення загального самопочуття  хворого,  підвищувався апетит,  знижувалися болі, зменшувалася кількість приймаємих знеболюючих препаратів.  При комбінованому застосуванні препа рата в комплексі з хіміо-та променевою терапією у хворих відзначалася більш легка переносимість цих видів терапії. У пацієнтів практично не спостерігалося побічних явищ хіміо-і променевої терапії.

При генералізованому раку молочної залози спостерігалися хворі різних  вікових груп в різних комбінаціях. У хворих у віці 30-40 років призначався «Апітонус» після хіміотерапії першої лінії і променевого лікування, Тривалість курсу лікування становила 3-4 тижні. На першому етапі  лікування спостерігалося значне зниження больового синдрому, проходили нудота і блювота, значно поліпшувався апетит, відновлювалися показники крові. Об'єктивно спостерігалася деяка регресія захворювання. При більш тривалому застосуванні препарату у даної групи хворих прогресування захворювання поновлювалося. У хворих у віці після 50 років результати були кращими. Це пояснюється, мабуть, тим, що при більш тривалому застосуванні препарату у хворих у віці до 40-45 років активізуються функції яєчників, і тому у них препарат краще застосовувати в комплексі з гормонами, які знижують рівень естрогену в крові.

 
Список літератури:
 
1. Крылов В.Н., Агафонов А.В., Кривцов Н.И., Лебедев В.И., Бурмистрова Л.А, Ошевенский Л.В., Сокольский С.С. Теория и средства апитерапии. – М. 2007
 
 
 
 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: