ВГО «Братство бджолярів України»

Друк

Створення

Всеукраїнська   громадська   організація   «Братство   бджолярів України» веде свій родовід з 14 травня 2005 року. Установчий з’їзд організації обрав Почесним Головою «Братства бджолярів України» Ющенка В.А., Головою Братства - Уласіка С.Г.

 

Місія  Братства

Об’єднання пасічників України для спільних дій по розвитку громадянського суспільства, утвердження світогляду мудрого ставлення до природи і людини, відродження традицій українського бджільництва, оздоровлення нації продукцією бджільництва.

 

Мета діяльності

Сприяти розвитку громадських ініціатив в середовищі пасічників України, спрямованих на розбудову та зміцнення громадянського суспільства, задоволення  професійних потреб пасічників та захист їх інтересів.

 

Завдання

Організації           створення   системної  діяльності   в  структурі  НУО з метою об’єднання зусиль  широкого кола пасічників для рішення важливих професійних і галузевих проблем, впровадження благодійних проектів.

 

Головні принципи

- причетність пасічників до Божої справи, любові до рідної землі та природи, висока духовність, філософські погляди на життя, віра в майбутнє;

- людинолюбство, (принцип філантропії) допомога та піклування про ближнього, благодійність;

- відкритість, чесність та порядність;

- об’єднання зусиль – консолідація та партнерство;

- активність та відповідальність;

- зв'язок з історією нашого народу, відродження традицій українського бджільництва.

 

Діяльність організації

Структурні   підрозділи  ВГО  “Братство  бджолярів   України” нараховують 55 тисяч бджолярів з загальною кількістю бджолосімей понад  700 000.

Діяльність організації направлена на відродження галузі бджільництва, яка є історичною спадщиною  українського народу.

Проведено два з’їзди організації. Створено концепцію розвитку організації. Засідання Ради Братства та Правління направлені на розвиток організації, на діяльність у різних напрямках, у тому числі розвиток міжнародних зв’язків.

Крок за кроком робота організації набуває успіху, яка враховує ситуацію в Україні й третьому секторі, особливості мислення пасічників, їх менталітет, міжнародний  й власний досвід повсякденної роботи в НУО.

Команда ВГО «Братство бджолярів України»  - це динамічна команда фахівців, які поділяють ідеали розвитку демократії та громадянського суспільства в Україні. Ця команда знаходиться у постійному розвитку,  організовує діяльність фахівців галузі українського бджільництва та залучає до своєї діяльності спеціалістів з різних питань.

Принциповим в організації  роботи є забезпечення ефективного менеджменту проектів організації шляхом всебічної розробки стратегій розвитку, планування, творчих підходів до розгляду усіх проблемних питань та дотримання етичних норм спілкування.

Створюється  координаційно – інформаційний центр Братства, що забезпечить координацію діяльності інфраструктури організації, яка послідовно формується.

Проводяться щорічні свята пасічника обласного та всеукраїнського рівня, заходи благочинного спрямування.

Розробляються програми залучення молоді в лави пасічників України шляхом впровадження освітницьких програм та перспективних проектів промислового бджільництва.

«Братство бджолярів України» ініціює програми оздоровлення дітей продукцією бджільництва.  

Реалізується програма міжнародних зв’язків Братства в рамках якої проведено форум пасічників України і Кореї.
Відвідування України офіційними особами Міжнародної асоціації бджільницьких організацій «Апімондія» з участю Президента Міжнародної Асоціації Бджільницьких Організацій „Апімондія”  Асгера Зюгаарда Юргенсена та генерального директора FIITA  Крістіана Константінеску.

Всеукраїнська громадська організація «Братство бджолярів України» прагне розвивати співпрацю з громадськими бджолярськими організаціями різних країн в питаннях освіти та підвищення фахового рівня пасічників,  обміну інформацією, культурологічним та духовним надбанням традицій у бджільництві країн світу.

В форматі міжнародних зв’язків Всеукраїнська громадська організація «Братство бджолярів України» ініціює проведення в Україні Форуму представників бджільницьких асоціацій світового рівня.