Льоткова приставка для вулика

Друк

 

Приставка виконана в відповідності з а. с. А01К 47/00 №1546030 та а. с. А01К 47/00 №1750523 і застосовується для підвищення ефективності технологій виробництва продукції бджільництва та збереження біопотенціалу бджолосім'ї на протязі виробничого циклу в районах з переважно холодним і помірним кліматом.

 
Принцип дії установки
 
1. Запобігання передчасному виходу бджолосім'ї на очисний обліт за несприятливих температурних умов відбувається завдяки подовженню шляху руху бджіл з льотка 5 вулика 2 до виходу з тунелю 9 утвореного верхньою 6 і нижньою 7 решітками та дії висхідних повітряних потоків, що дає можливість бджолам адаптуватись до метеорологічних умов та відчути прохолоду зовнішнього повітря і повернутись до вулика.

2. Запобігання проникнення бджіл-злодійок, ос, шершнів до вулика 2 завдяки тунелю 9 з каліброваним внутрішнім просвітом, що створює умови обмеження їх безпосереднього доступу до льотка 5 вулика 2, з якого розповсюджується приваблюючий запах медопродуктів.

3. Запобігання інфікуванню бджіл здорових бджолосімей шляхом виключення можливості проникнення в льоток 5 вулика 2 хворих бджіл-злодійок, завдяки наявності тунелю 9 та решіток 6, 7, внутрішня поверхня яких забезпечена джерелами 8 з бактерицидним спектром випромінювання.

4. Запобігання зменшення кількості бджіл бджолосім'ї внаслідок нападу її ворогів (синиць, сойок, дятлів і т. п.) завдяки наявності обмеженого простору 1, сформованого навколо льотка 5 вулика 2 тунелем 9, прильотною дошкою 4 і захисним щитком 3, що дозволяє уникнути прямого контакту бджіл і їх ворогів.

5. Захист від зльоту бджолосімей та несанкціонованого виходу роїв забезпечений наявністю каліброваного просвіту в тунелі 9, який унеможливлює переміщення матки у напрямку до виходу з тунелю 9 установки, а, відповідно, і зліт бджолосім'ї або вихід її роїв.

 
Установка  являє собою багатофункціональний пристрій, який дозволяє не тільки підвищувати ефективність технологій виробництва продукції бджільництва шляхом збереження біопотенціалу бджолосім'ї та її медопродуктів, а також забезпечувати впровадження безмедикаментозних терапевтичних технологій щодо профілактики і лікування захворювань бджолосімей, застосовуючи інноваційні ресурсоощадні технології комплексного захисту бджолосімей на протязі виробничого циклу, сприяючи розвитку органічного бджільництва, за умови збільшення рентабельності пасіки та підвищення культури виробництва в галузі.
 
 
Професор М. А. Романченко
Кафедра "Інтегровані електротехнології та процеси"
Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка
м. Харків, Україна.
 
 
 
 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: