Зустріч чернівецьких бджолярів

2-3 грудня 2011 року відбулися збори Чернівецького обласного осередку ВГО «Братства бджолярів України» на якій були присутні пасічники з інших організацій області. Напередодні зборів відбулася зустріч пасічників області та члена Оргкомітету Апімондія-2013 Шмулі С.О. з заступником  начальника Головного управління агропромислового розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації Сандуляком В.Д.  Також відбулися заплановані поїздки на пасіки Глибоцького і Заставницького районів.
{boxplus href="images/stories/annual_meeting_Chernivtsi.jpg"}Збори Чернівецького обласного осередку ВГО «Братства бджолярів України», Собрание Черновецкого областного отделения ВОО «Братства пчеловодов Украины»{/boxplus}

При сприянні Чернівецької обласної державної адміністрації та керівництва дирекції Автошколи (директор Лакуста В.Д.) було виділено приміщення для зустрічі бджолярів і автобус для поїздки по господарствах області.

Група бджолярів, на чолі з секретарем Оргкомітету Апімондія-2013 Шмулею С.О. побували на пасіках Ткача І.О., Карлійчука О.О., Цибуляка П.Г.  Топало М.І. Теплий день та вдале розміщення пасік в лісовій смузі Буковини сприяло навіть у грудневі дні обліту бджіл. 

Кожний із господарів розповів про свої досягнення у пасічникуванні, поділився досвідом та секретами утримання бджіл. Ткач І.О. показав зимівлю двох бджолосімей в одному вулику, їх утеплення на зиму та спосіб вентиляції гнізд. Цибуляк П.Г. показав методи утримання бджіл в павільйоні. Їх пасіки спеціалізуються на виробництві бджоло пакетів, запилюванні рослин та зборі меду. Відвідали меморіал пам’яті жертв розстрілу радянськими прикордонниками мирних жителів - румун в 1941 році біля села Кам’янка Глибоцького району. Також побували на пасіці досвідченого бджоляра Босовика М.Д. в Заставницькому  районі, чисельність якої дорівнює 300 бджолосімей.

Збори Чернівецького обласного осередку «Братства бджолярів України» відкрив виконанням гімну бджолярів Заслужений артист України Іван Дерда. До присутніх звернувся найстаріший бджоляр, Почесний пасічник України Гребенюк В.А. Хвилиною мовчання бджолярі вшанували пам'ять про колегу Іванова М.Ф.

Ключовою доповіддю на зборах був виступ секретаря Оргкомітету Апімондія-213, Голови Ради «Братства бджолярів України» Шмулі С.О. Він зосередив увагу присутніх на діяльності організації, а також підготовку Чернівецького обласного осередку до участі в конгресі Апімондія-2013. «Чернівецька область має можливість прийняти участь в посттурах конгресу з метою відвідування  апіоб’єктів області, культурно - історичних міст, наприклад, відомих у Європі Хотинської фортеці, Державного університету імені Федьковича, Дністровської АЕС та інших.

Домовлено з Головним управлінням АПР області проведення в дні пост турів конгресу 2013 року традиційного свята «Буковинська осінь» з залученням найкращих майстрів мистецтв Буковини. Для підготовки бджологосподарств керівництво області приймає зобов’язання виконати Програму розвитку бджільництва на 2012-2013 роки, яка буде прийнята найближчим часом. Хочу зазначити, що бджільництво в Чернівецькій області не на висоті. Розрізненість та не високий професійний рівень пасічників не сприяють розвитку потужних господарств.

Головна мета на сьогодні – об’єднання бджолярів в єдину родину «Братство бджолярів України». Бджолярі потребують нових знань, ознайомлення з сучасними передовими технологіями. Ми готові протягом січня - березня 2012 року провести виїзні курси підвищення кваліфікації для бджолярів Чернівецької, Івано-Франківської та Тернопільської областей у Вас в Чернівцях. Керівництво області обіцяє допомогу в організації їх проведення. Ми також ініціюємо створення на базі Чернівецького обласного осередку «Братства» центру самозабезпечення, як господарської структури, для допомоги бджолярам у забезпеченні реманентом, вощиною, інвентарем, ветпрепаратами та іншим приладдям.

Буковина багата природними ресурсами та талановитими  і роботящими людьми. Необхідно створити підприємство по виробництву сучасних багатокорпусних вуликів для забезпечення потреб пасічників і сусідніх областей. Програма «Братства бджолярів України» пропонує співпрацю по реалізації бджоло пакетів та маток, створення консультаційного центру в Києві для надання послуг з фахових, юридичних, економічних, господарських та інших питань.

Розвиток Чернівецького обласного осередку «Братства бджолярів України» сприятиме сталому розвитку бджільництва Вашої області. Обов’язкова участь пасічників Буковини на АпіЕкспо конгресу Апімондія – 2013», - зазначив Шмуля С.О.

Голова Чернівецького обласного осередку «Братства бджолярів України» Мельник В.П. звітував про проведену роботу за рік.  Далі учасники зборів розглядали програму організації та підготовку до Всесвітнього конгресу бджолярів. В обговоренні цих питань взяли участь представники всіх районів області, а також Петрюк В.В. - експерт-дорадник з розвитку територій, Гжебовський О.М. – головний спеціаліст ГУ АПР Чернівецької обласної адміністрації, пасічники – Аністратенко, Няун, Терехін, Юрнюк, Ходак, Баль, Штефанов, Босовик, Ткач, Череватов та інші.

Розглянуто багато актуальних питань діяльності організації. Учасники зборів підтримали діяльність ВГО «Братство бджолярів України» та Організаційного комітету Апімондія-2013, розробити програму розвитку бджільництва Чернівецької області на 2012-2013 роки і затвердити на рівні Чернівецької обласної державної адміністрації.     

{boxplus href="images/stories/annual_meeting_Chernivtsi_all.jpg"}Учасники зборів Чернівецького обласного осередку ВГО «Братства бджолярів України»{/boxplus}
Голова Чернівецького обласного осередку ВГО «Братство бджолярів України»
Мельник В.П. 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: