Як стати пасічником

У п’ятницю 1 липня 2011р. цю тему журналісти ТРК «Київ» обговорювали з  Харковенко Анатолієм  Дмитровичем.

Харковенко Анатолій Дмитрович
Член Правління ВГО «Братство бджолярів України»
Координатор з технічних питань  Організаційного Комітету  ХХХХІІІ Міжнародного Конгресу Апімондія
Експерт-дорадник  з питань  комп’ютерних  та автоматизованих  систем, менеджменту, комплексного управління якістю в бджільництві.


Анатолій Дмитрович розповів про лікувальні властивості продукції бджільництва: меду, пилку, маточного молочка, прополісу, бджолиної отрути.  Дав рекомендація стосовно лікування бджіл, місця розміщення пасіки та багато іншого.
Окремо зупинився на питані оздоровлення під час спання на вуликах.

Нажаль, за браком часу Анатолій Дмитрович  не встиг розповісти про наступне…

Місце виділене Вами під пасіку бажано обгородити парканом непроникним в 2 метри заввишки щоб: бджоли злітаючи набирали висоту, менше надокучати сусідам, а отже і Вам сусіди, захищав від сильного вітру (адже встановлено що при швидкості вітру 8 м / с в незахищених від нього вуликах склад повітря змінюється 2-3 рази протягом години), зменшував цікавість людей (що теж не мало важливо). Потім визначтеся з типом вуликів. Перш ніж привести бджіл на свою пасіку подбайте про робочому одяг та інвентар.

Одяг повинен бути світлих тонів без ворсу, досить щільний, зручний, не обмежувати рухи,  такий що не допускає проникнення бджіл до тіла, а також зі свого досвіду порекомендую на перших порах надягати шкіряні або гумові рукавички, хоча багато бджолярів працюють без них, але повторююсь на перших порах ( поки у вас не з'являться навички у  роботі з бджолами) все ж таки краще їх одягнути і особливо при роботі з середньоросійською породою бджіл.  В жодному разі не підходити до бджіл без лицьової сітки!  Якщо бджола Вас вжалить  в око, то можна втратити  зір, а такі випадки бували,  а вжалення  в інші частини тіла (звичайно при відсутності алергії і в помірних кількостях) навіть корисні для організму.

Кожному початківцю пасічнику для самих перших робіт на пасіці необхідно мати наступний інвентар: димар,  стамеска,  декілька  ковпачків та кліточок Тітова для маток,  ящик для перенесення рамок, для рамок: навощувач,  універсальний каток для наващуванія , дріт і вощина, ніж, для упіймання роїв - роївня,  для відкачування меду - фільтр для проціджування меду, медогонка, але вона дорога тому на перший період краще позичити її у знайомого бджоляра.

У подальшій роботі з бджолами знадобитися ще багато різного інвентарю, але його можна купувати у міру потреби.


Loading the player ...

 

 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: