Українські бджолярі у польських друзів

На щорічне свято польського бджолярства «Бесіда у Бартніка», відомої у світі фірми  «Сондецкий Бартнік»,  вже 20 років поспіль  приїжджає багатолюдна аудиторія виробників та споживачів продукції бджільництва з Польщі, багатьох країн Європи і навіть світу. Для бджолярів,  науковців і практиків це обмін досвідом у форматі міжнародних конференцій, метою яких є підняття професійного рівня, знайомство з інноваціями та технологіями.

Протягом декількох років серед гостей бенкету рішуче переважають однак не виробники, а споживачі медів, відкриваючі смаки бджолярського світу і його силу, що дається організму людини через такі продукти бджільництва як мед, пилок, прополіс, маточне молочко, перга та інші. Цей фантастичний музей під відкритим небом притягує своєю своєрідністю, цікавими експонатами, архітектурою будівель, малими декоративними формами, послугами, що надаються гостям, страусиною фермою і багатьма іншими цікавинками бджолярського світу.

Важливим елементом є ділові зустрічі друзів і колег у дружньому середовищі за чаркою питного меду або кухлем медового пива в руці, добрими веселощами та дегустаціями медів, вироблених на вітчизняних та закордонних пасіках. Це чудове дійство прикрашають виставки та конкурси фото і малюнків, виступи творчих колективів.

Цього року, 2-3 липня, на запрошення  господаря фірми «Sadecki Bartnik» пана Януша Каштелевича в гостях у польських друзів перебувала делегація з України:

голова Ради ВГО «Братство бджолярів України», член організаційного комітету «Апімондія – 2013» Шмуля С. О.,
член колегії ВГО «Братство бджолярів України» к.б.н. Хмара П. Я.,

мер міста Ізяслав пан Паньковський В.С.,

наукові співробітники відділу селекції та репродукції карпатської бджоли НЦ інституту бджільництва ім. П.І.Прокоповича  УААН  Гайдар В.А., Мерцин І.І. та Керек П.М.,

представники фірми «Бартнік»  Паньковський В.В. та Радченко О.М.

У офіційній програмі заходу виступили науковці та фахівці з бджільництва: др Р. Чарнецкі (Польща), др Л.С. Гонсалес (Бразилія), проф. П. Гординськи (Польща), К. Каштелевич і К.Сова (Польща), др З.Ліпінський (Австрія), др М.Шмілевський, др А . Каплінський та інші.

Особливу увагу аудиторія віддала виступам українських фахівців: к.б.н. Хмари П.Я. «Інноваційна технологія утримання та оздоровлення бджіл без медикаментів на основі штучного регулювання розмноження» та к.с.н. Гайдара В.А. «Визначення закліщеності бджолиної сім’ї -  залог успіху у бджільництві», «Переваги і недоліки карпатських бджіл».

З вітальним словом до зібрання виступив представник від українських бджолярів і оргкомітету «Апімондія-2013» Шмуля С.О. Він передав присутнім вітання від організаційного комітету конгресу «Апімондія-2013» та запропонував долучатися дружнім польським колегам до Всесвітнього конгресу бджолярів в Україні.

Другий день цікавого заходу був присвячений святкуванню ювілею - 20-ї річниці  «Бесіди у Бартніка», діловим зустрічам та знайомству з чудовим господарством.

Інформаційна довідка.
Фірма «Сондецкий Бортник» - це результат захоплення життям бджіл і професійних прагнень, що втілилося в реальність у житті Ганни і Януша Каштелевича. Родинна фірма була заснована в 1973 році в Стружах недалеко від містечка Грибув.

 

 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: