Правила ввезення в Україну та вивезення за її межі бджіл і продуктів бджільництва

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ  УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК

ПРАВИЛА N 184/82 від 20.09.2000
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 р. за N 738/4959
Затверджено: Наказ Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук 20.09.2000 N 184/82

1. Увезення в Україну і вивезення за її межі бджіл і продуктів бджільництва здійснюються відповідно до вимог Законів України "Про бджільництво" "Про племінну справу в тваринництві", "Про ветеринарну медицину" та інших нормативно-правових актів України.

2. Експорт бджолиних сімей, бджолопакетів і бджоломаток допускається юридичними особами: підприємствами, пасіками, благополучними щодо заразних хвороб бджіл, при виконанні ветеринарних вимог країни-імпортера та наявності ветеринарного і племінного свідоцтва.

3. Продукція бджільництва, яка підлягає вивезенню з України, повинна мати сертифікат відповідності, у якому повинно бути відображено: штрих-код країни, енергетична цінність (калорійність) одиниці продукції, адреса виробника продукції, термін зберігання, дата виготовлення, діастазне число (для меду), граничнодопустима концентрація важких металів (крім бджолиної отрути) та відповідати іншим вимогам ветеринарного законодавства.

4. Увезення в Україну бджіл проводиться згідно з Ветеринарними вимогами щодо імпорту в Україну вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, затвердженими наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 20 жовтня 1999 р. N 39 і зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 11 листопада 1999 р. за N 777/4070.

5. Увезення на територію України бджоломаток, бджолопакетів, бджолосімей здійснюються згідно з Планом породного районування бджіл України зі згоди Державного департаменту ветеринарної медицини України та Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Міністерства аграрної політики України.

6. Увезення порід бджіл, що не відповідають Плану породного районування бджіл України, проводиться лише в наукових цілях зі згоди Міністерства аграрної політики України за погодженням з Українською академією аграрних наук.

7. До ввезення в Україну допускаються бджолиний мед і продукти бджільництва, що виходять із затверджених для експортної торгівлі господарств (пасік, лабораторій) і адміністративних територій, вільних від небезпечних заразних хвороб сільськогосподарських і домашніх тварин (список "А" МЕБ), а також:

- африканської чуми свиней - протягом останніх 3 років на адміністративній території (штат, провінція, земля, округ та ін.);
- ящуру - протягом останніх 6 місяців на адміністративній території (штат, провінція, земля, округ та ін.);
- акарозу (акарапідозу), американського гнильцю, європейського гнильцю, нозематозу - протягом останніх 3 місяців на території господарства.

Бджолиний мед і продукти бджільництва, отримані від бджолосімей, які не отримували корми з умістом сировини, що вироблена з використанням методів генної інженерії або інших генетично модифікованих джерел.

8. До ввезення в Україну не допускаються мед і продукти бджільництва:

- оброблені хімічними речовинами, іонізуючим опроміненням або ультрафіолетовими променями;
- які мають зміни органолептичних показників або порушення цілісності упаковки;
- які містять натуральні або синтетичні естрогенні, гормональні речовини, тиреотоксичні препарати, антибіотики, пестициди та інші медикаментозні засоби.

9. Тара і пакувальний матеріал повинні бути одноразовими і відповідати гігієнічним вимогам.

10. Транспортні засоби обробляються і підготовляються відповідно до прийнятих у країні-експортері правил.

11. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цілком підтверджено ветеринарним сертифікатом країни-походження в оригіналі, підписаним державним ветеринарним лікарем країни-експортера і написаним мовами країни-експортера та українською мовою.

12. Розмитнення імпортованих продуктів бджільництва, а також бджолиних сімей, бджолопакетів і бджоломаток проводиться після проведення лабораторних досліджень на відповідність ввізним документам.


Начальник Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією
Ю.Ф.Мельник

 

 

 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: