Український мед здобуває нагороди Туманного Альбіону

Друк
На 77-у Національному Медовому Шоу (National Honey Show) в Лондоні Україна здобула 15 нагород, в тому числі – два кубки.

Україну на цьому найстарішому в світі конкурсі продукції бджільництва, що проходив 3 29 жовтня по 2 листопада цього року на території Коледжу Святого Георгія в одному з передмість Лондона, представляла делегація Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України»:

•    Тетяна Васильківська – Голова Правління ВГО «Братство бджолярів України»

•    Анатолій Харковенко – Член Правління

•    Юрій Рифяк – Член Правління

•    Марія Гук – Член Правління

Також у Шоу брав участь Віталій Приймак – голова Волинського обласного осередку Братства.

Національне Медове Шоу проводиться у столиці Великобританії вже у сімдесят сьоме. Перший конкурс відбувся у Кришталевому Палаці (Crystal Palace) 1923 року. Сьогодні це змагання, що давно вже стало міжнародним, вважається найбільш поважним у світовій бджільницькій галузі, а його нагороди ставлять навіть вище за нагороди Всесвітнього Конгресу Апімондії.
Sample Image
 
Україна, яка вперше брала участь у конкурсі, виступила одразу в 36 номінаціях. Наші співвітчизники привезли до Лондона не лише український мед різних сортів, але й медові напої, вироби з бджолиного воску, художні, дидактичні, інформаційні експонати та багато іншого. Результат: 15 нагород, серед яких – Національний кубок (The National Cup) – за мед з акації в найкращому оригінальному упакуванні та Чаша Роса Роуза (The Ross Rose Bowl) за кращу композицію, до якої увійшли: мед  з акації, мед з гречки, свічка з натурального бджолиного воску та два медових вина. Крім того у різних номінаціях отримано ще 3 перші нагороди (в тому числі – за мед з липи та воскові свічки), 4 другі (в тому числі – за сухе медове вино), 1 третю та 5 сертифікатів високої оцінки.
 
На урочистій церемонії нагородження наші співвітчизники офіційно оголосили про заснування нової нагороди Національного Медового Шоу – у номінації «Мед іноземного походження». Право на це вони отримали, здобувши перші місця у всіх номінаціях для учасників з-за меж Британських островів. Нагорода матиме назву «Медаль України» (The Medal of Ukraine). Українці офіційно передали усі отримані на конкурсі призові кошти у фонд нової нагороди. Також цього року у Києві буде відлито зі срібла та відправлено до Лондона 10 медалей. Таким чином протягом наступних 10 років, починаючи з 2009, на Туманному Альбіоні вручатимуть Медаль України. 
Sample Image
 
Довідка:
 
На XXXX Всесвітньому Конгресі Апімондії, що проходив у вересні 2007 року в австралійському Мельбурні, український мед з білої акації було визнано кращим в світі. Всього українська делегація, що також складалася з представників Братства бджолярів України, тоді здобула 8 нагород: 4 золоті та 4 бронзові, а також – корону Медової королеви Апімондії. Українські мед та медове вино, що тоді отримали золото, нагородами Лондонського конкурсу підтвердили свою найвищу в світі якість.
 
 
 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: