Атмосфера цілющого повітря з бджолиного вулика в поєднанні з молитвою - цілющій бальзам для Тіла, Душі і Духу

«Піди до бджоли і пізнай яка вона працьовита, яку поважну роботу вона виконує, її труди вживають для здоров’я і царі і простолюдини; улюблена вона всіма і славна,; хоч силою вона слабка, але мудрістю вона вшанована…»

Бджола – надзвичайно багатогранний символ. Вона уособлює мудрість, родючість, працьовитість, ощадливість, порядок, чистоту та гармонію зі Всесвітом. У низці народних та релігійних традицій вона є символом неба і зірок, а також бере участь у творенні Всесвіту як «Посланниця Божа». Вона є символом безсмертя і воскресіння.   Багато хто з вас спостерігаючи за бджілками у теплий сонячний літній день бачив, як бджоли кружляють над квітами, з яких збирають солодкі крапельки нектару перетворюючи їх на унікальний дар матінки природи – МЕД.

Цінність меду та інших бджоло продуктів обумовлюється концентрацією в них біологічно активних речовин, вітамінів і мінеральних сполук, ферментів, мікроелементів та незамінних амінокислот – всього понад 400 сполук. Регулярне вживання цих дарів природи, відновлює та стимулює життєдіяльність багатьох органів ; серцево-судинної, травної, опорно-рухової, нервової та інших систем, а в поєднанні з духовною гармонією омолоджує організм і подовжує життя. Меду як і людині притаманні біологічні властивості народжуватись, розвиватись та дозрівати і старіти. При перетворюванні нектару в мед відбувається випаровування зайвої вологи  з якою в повітря потрапляють леткі фракції меду. Кожний хто був на пасіці знає, наскільки корисне вуликове повітря пасіки. Завдяки летким фракціям воску, прополісу, меду і маточного молочка, перги і пилку, що виділяються з вулика – відбувається дезинфікація  повітря навколо пасіки в радіусі до 200 метрів.

Ще древні Орії з часів трипілля та стародавньої Індії успішно використовували леткі фракції ефірних олій та бджолопродуктів і фітонцидів рослин для укріплення духовного, фізичного і психологічного здоров’я. І в часи радянської соціалістичної імперії вуликове повітря пасік використовували для покращення фізичного стану і розумової діяльності вищого керівного складу СССР. На протязі тривалого часу досліджував і експериментував з вуликовим повітрям видатний радянський вчений Б. А. Охотський і прийшов до висновку беззаперечної ефективності його використання в лікувально-профілактичних цілях.

Е. А. Лудянський стверджує, що інгаляція вуликовим повітрям дає позитивні результати при профілактиці захворювань верхніх дихальних шляхів, та захворювання  пов’язані з опроміненням, інтоксикацією та іншими екологічними забрудненнями. Покращує роботу серцево-судинної, шлунково-кишкової та нервової систем, знімає астенію і депресію. Для хворих бронхітами, полінозом, мецатільною аретмією – це одна із корисних профілактично-оздоровчих процедур. В деяких санаторіях-профілакторіях і лікарнях практикуються в лікувально-оздоровчих цілях апікабінети-інгаляторії в які з вуликів подається вуликове повітря, яким дихають пацієнти.

Коли наше тіло хворіє ми звертаємося до лікарів, а в молитві до Бога. Бо Господь є лікар нашої душі, а молитва –ліками.

Всесвітньо відомий лікар, лауреат нобелівської  премії А. Корель говорить: « Молитва – є найсильніша форма енергії, яку випромінює людина. Вона є такою ж  реальною силою, як земне тяжіння. Як лікар, я спостерігав пацієнтів, яким не допомагало ніяке терапевтичне лікування. Їм вдалося вилікуватись від хвороби і меланхолії тільки завдяки заспокійливій дії молитви… Коли ми молимось ми з’єднуємо себе з безмежною життєвою силою, яка  приводить в рух весь Всесвіт. Ми молимось,  щоб хоч частка цієї сили перейшла до нас. Звертаючись до Бога в щирій молитві ми вдосконалюємо і лікуємо своє тіло, душу і дух!  Кожний  момент молитви приносить позитивний результат кожному чоловіку і жінці.»

Древні Орії ще за часів трипільської проукраїнської культури стверджували, що людина складається з тіла, душі і духу. Тіло – це те, що ми бачимо, завдяки якому діємо, і через що підтримується фізичне життя. Душа – це тонкий прообраз тіла, завдяки якій ми переживаємо і знаходимось в гармонії з всіма природніми стихіями: сонця, землі, вітру і води, які в свою чергу символізують тепло, добробут, натхнення і внутрішню рівновагу. Через неї відбувається управління процесами життєдіяльності в тілі. А Дух – це те чим ми є насправді. Те, що поєднує нас з Божественним Всесвітом. Дух є причиною існування  Душі і Тіла.

Тож якщо розглядати тіло тільки, як набір анатомічних і фізіологічних систем. А людину, як «пасивний носій хвороби» і лікування проводити, як оцінку анатомічних дефектів і функціональних порушень організму. То такий підхід є бездуховний і є носієм суто механічного характеру, оскільки припускає, що збережене є частиною цілого, зменшеного за рахунок ураженого.  А лікувальний процес має тимчасову позитивну динаміку.

Тож, як ми з вами бачимо, з самого початку існування  всесвіту, бджола є невід’ємною частиною матеріального і духовного світу. І скільки існує людство, стільки воно намагається з’ясувати, чи є поєднання між тілесним й духовним аспектами життя, і яку роль відіграє в цьому ланцюгу «Божа посланниця» бджола. На сьогодні це питання отримало ствердну відповідь. Справді відстежується дуже тісне поєднання  між духовним і фізичним станом людини. Настільки тісний, що їх неможливо розглядати окремо один від одного. Духовенство, спеціалісти в області медицини, і навіть далекі від цього люди давно помітили це суттєве поєднання.

Як ми пересвідчились не тільки теоретично, але і практично в нашому Православному Храмі,  атмосфера цілющого повітря з бджолиного вулика в поєднанні з молитвою  -- цілющій бальзам для Тіла, Душі і Духу. Завітавши до нас людина не тільки отримує фахову консультацію по бджоло продукції, а за бажанням може придбати її безпосередньо на пасіці і пройти курс оздоровлення на вуликовому ліжку. В нашому Храмі знаходиться – Чудотворний Хрест та «Всесвятська» ікона, а також ікона-оберіг всіх бджолярів України, яка була освячена на Всеукраїнському зібранні пасічників «Бджолярський круг»  Православною церквою та всіма бджолярами України – Руси, і восково свіча – третя по величині на Україні.

Люди , що відвідують наш Православний Храм та богослужіння поринають в Божественну благодать молитви в атмосфері цілющого вуликового повітря, що подається до храму. Тож наш Православний Храм і наша пасіка – це оздоровчо-профілактичний духовний центр, що допомагає людям силою Божественної молитви та цілющими продуктами бджільництва, які нам дає «Божа посланниця» бджілка  укріплювати та оздоровлювати і зцілювати  Тіло, Душу і Дух.

 

Котляр Віктор Григорович

настоятель Свято - Миколаївської православної церкви
голова міської організації «Братство бджолярів України»

 

Loading the player ...
 

 

 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: