Бджільництво – ХХІ століття. Темна бджола у Росії

Друк

ВГО "Братство бджолярів України" прийняло участь у міжнародній конференції  "Бджільництво – ХХІ століття. Темна бджола (apis mellifera mellifera L.) у Росії"


Міністерство сільського господарства РФ,  Російська академія сільськогосподарських наук при сприянні Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій «Апімондія» та міжнародної асоціації по збереженню темної лісової породи бджоли SICAMM з 19 по 22 травня цього року у Москві спільно з міжнародною промисловою академією, провели Міжнародну конференцію «Бджільництво – ХХІ століття. Темна бджола (apis mellifera mellifera L.) у Росії».
 
Мета проведення міжнародного форуму - розгляд перспектив розвитку бджільництва  у Росії та стану справ по збереженню популяції темної бджоли.
 
У доповідях російських галузевих науковців висвітлені питання сучасного стану бджільництва та генофонду в Росії (М.Кривцов, директор ДНУ НДІ бджільництва Росії, академік), основні хвороби бджіл та засоби боротьби з ними (А.Смірнов, академік- секретар відділення ветеринарної медицини РАСГН, академік РАСГН), стан та шляхи розвитку бджільництва у Республіці Башкортостан (А.Ішемгулов, генеральний директор ДУ Башкірський НДЦ по бджільництву та апітерапії, доктор біологічних наук, професор), закономірності диференціації і становлення морфо функціональних показників літальної мускулатури медоносної бджоли  (apis mellifera mellifera L.)  у постембріональному онтогенезі (А.Манапов, завідувач кафедри бджільництва РДАУ ім. К.О.Тімірязева, доктор біологічних наук, професор) та інші.

Від міжнародної спільноти з доповідями виступили: Доріан Причард (президент SICAMM, Великобританія «Роль ДНК у еволюційних зв’язках підвидів Аpis mellifera»), Балсер Фрід (президент асоціації «Темна бджола Швейцарії», Швейцарія), Мустафа Хасан Хусейн (професор, завідувач кафедри захисту рослин і бджільництва, сільськогосподарський факультет, Асьютський університет, м.Асьют, Єгипет «Бджільництво у Єгіпті: практика і наука», Нілс Якоб Дрівдал (секретар SICAMM, Норвегія «Стратегія виживання в умовах зміни клімату та генетична різноманітність»), Оле Герц (антрополог, Датська рада по бджолі, Данія « Нові проекти по темній бджолі в Данії».
 
Українську делегацію на міжнародному форумі представляли члени Правління ВГО «Братство бджолярів України» Ю.Рифяк, М.Гук та С.Шмуля. Юрій Рифяк виступив з доповіддю «Сучасний стан та перспективи розвитку бджільництва в Україні», який викликав підтримку учасників конференції. «Особливо важливим фактором українського бджільництва є зростання ролі громадських ініціатив по захисту своїх інтересів з метою розвитку вітчизняної галузі», - зазначив Ю. Рифяк. Доповідач надав ґрунтовний аналіз сучасного стану, переваг та недоліків діяльності галузі в ринкових умовах, розкрив перспективи розвитку бджільництва в Україні.


Міжнародна конференція прийняла постанову у якій відзначаються першочергові завдання всіх зацікавлених інстанцій про збереження генофонду темної бджоли (apis mellifera mellifera L.) в природніх ареалах для вивчення  та використання у селекційному процесі, рекомендації про створення державних резерватів (заповідників, заказників) в місцях найбільшого розповсюдження цінних популяцій темної бджоли та захисту від її повного виродження, рекомендації фахівцям по виконанню плану районування бджіл у Російській Федерації, направлених на охорону порід бджіл та іх ефективне використання, об’єднання зусиль по координації вивчення та охорони темних бджіл європейсько-азіатського континенту на міжнародному рівні під егідою SICAMM з участю НДІ бджільництва, як селекційного центру по породах бджіл та інших наукових та виробничих організацій.

Довідка
SICAMM (Международна асоціація по збереженню темної європейської бджоли) була заснована Нільсом Дрівдалом в Норвегії на початку 1990 років, щоби протидіяти загрозі його особистих бджіл. Це скоріше неформальна мережа ентузіастів, ніж чітка організована структура. В її завдання входить розповсюдження північної європейської бджоли, її захист і збереження в місцях розповсюдження. Найвищім приорітетом SICAMM рахується збереження місцевого генофонду.

 

 

 
Цікава стаття? Поділись нею з іншими: